8 dôvodov, prečo nočné mory

Vedci tvrdia, že približne 5% obyvateľov našej planéty trpí pravidelnými nočnými mormami. Pravidelne má každá osoba sny, v ktorých uniká z prenasledovania, snaží sa skrývať strašidelné príšery, prichádza do dopravných nehôd a lietadiel, stráca svojich blízkych a zomiera. Zlé sny môžu znamenať skutočný problém, nemožno ich ignorovať. Je dôležité pochopiť, prečo sú nočné mory sny.

Nočná mora - príznak tejto choroby

Prečo máte nočné mory v noci? Anglickí vedci spánku zaznamenali zaujímavý incident. Muž niekoľko mesiacov trpel senom, v ktorom jeho matka ho zahladzuje nôžom, smrteľnou ranou v žalúdku. V dôsledku toho bol tomuto mužovi diagnostikovaný karcinóm pankreasu. Ako sa ukázalo, nešťastné jedlo ťažké tučné jedlo, ktoré bolo nežiadúce pre podobný problém, a to bola jeho matka, ktorá ju pripravovala.

Podľa lekárov môžu negatívne sny naznačovať chorobu, ktorá sa vyskytuje u človeka. Zaujímavé je, že ide o zlý sen, ktorý môže slúžiť ako prvý príznak slabého nachladnutia.Nočné hrůzy môžu rozprávať o vážnom ochorení dokonca pár mesiacov pred vznikom prvých príznakov. Samnológovia sa samozrejme pokúšajú identifikovať vzory analýzou paradoxov "ospalých" dobrodružstiev.

Skutočné choroby a sny

Štúdium scén negatívnych snov podľa odborníkov môže naznačovať špecifické choroby. Prečo sú nočné mory, v ktorých sa osoba utopí, padá, padá do zeme, chýba vzduch? Je možné, že jeho ochorenie patrí do pľúc alebo kardiovaskulárneho systému. Strašidelné sny súvisiace s zdvíhaním, nepohodlnými obuvmi a potrebou stláčania cez úzku štrbinu naznačujú problémy so spojmi a chrbticou.

Prečo ľudia majú nočné mory o zubnom kazu, jedlo, ktoré zmizlo, a preto vidia krv alebo zápach? To môže slúžiť ako signál porušenia v gastrointestinálnom trakte. Toxické otravy, infekčné choroby vyvolávajú emocionálne, farebné zlé sny. Prenasledovanie, prenasledovanie predpovede Alzheimerovej choroby, naznačenie sklonu k nemu, možnosť straty pamäti.

Nočné mory a psychológia

Moderní psychológovia venujú maximálnu pozornosť snom, podľa ich názoru presne sny sú živým odrazom súčasného emočného stavu človeka. Nočné hrôzy sa stávajú častými hosťami v náročnom období života. Môžu to byť materiálne problémy, profesionálna nespokojnosť, ťažkosti s osobným životom. Existujú určité spôsoby, prečo sa opakujú nočné mory opakovanými predmetmi.

Ak osoba spadne z veľkej výšky vo sne, letí do priepasti, môže sa predpokladať seba-pochybnosti, byť v stave neustáleho úzkosti. Tuhosť, neschopnosť hovoriť, spustiť, pocit paralýzy naznačujú, že nie je márne hľadanie riešení zmätočného problému. Útok, prenasledovanie, vstup do domu neoprávnených osôb hovoria o nespokojnosti so sebou alebo o niektorých aspektoch ich osobnosti.

Prejedanie je nebezpečné

Nie vždy dôvod, prečo sú nočné mory snívať, je vážne ochorenie. Dokonca aj na prvý pohľad neškodné, prejedanie môže byť dôvodom pre nočné skúsenosti. Najčastejšie sa tí, ktorí nemusia dopriať mastné a pikantné jedlá, majú sladkosti a sťažujú sa na negatívne sny.Atkinsonova diéta, ktorá je postavená na vysoko-bielkovinovej vysokokalorickej strave a odmietaní sacharidov, podliehala ostrej kritike lekárov. Takáto strava "preťažuje" mozog, čo spôsobuje, že generuje rôzne hrôzy.

Dokonca aj malé množstvo potravy priamo pred spaním aktivuje metabolizmus a zažívacie procesy a tlačí mozog k aktívnej práci. Výsledkom toho sú často hrozné sny. Odporúča sa jesť nič aspoň tri hodiny pred ponorením do ospalého kráľovstva. Veľmi užitočné, pokiaľ ide o pokojné zaspávanie pôstu, sny budú mať pozitívny charakter.

Vôbec nie je potrebné spať na prázdny žalúdok, je dokonca škodlivé. Je ľahké sa zbaviť hladných kŕčov pomocou teplého mlieka, medu, prírodných štiav.

Zlé návyky

Alkohol, kofeín, energetické nápoje sú spoločnou odpoveďou na otázku, prečo sú nočné mory neustále snívať. Rozrušené podvedomie sa nemôže upokojiť. Mimochodom, ľudia, ktorí sa práve vzdali alkoholu, sú často konfrontovaní so zlými snami.

Štúdie tiež potvrdili negatívny vplyv na fajčenie pri spánku.Zneužívanie cigariet narúša správnu relaxáciu a odpočinok. Nestáva za to veľa spať počas dňa, aj keď spánok príde v noci, jeho charakter bude trvať na depresívnych, ťažkých formách. Je užitočný len krátky pätnásť hodín.

Aké je lepšie miesto na spanie

Lekári silne odrádzajú ľudí od spánku na žalúdkoch. Taký zvyk sa stáva zdrojom mnohých problémov a často aj nočných mory. Hrudník je stlačený, pľúca sú obmedzené, množstvo kyslíka vstupujúceho do tela je znížené. Poloha hlavy v takej polohe je tiež nesprávna, jej otáčanie o 90 stupňov znižuje kvalitu výživy mozgu.

Spať spať, osoba koná správne. Úplná relaxácia svalov je zabezpečená, nedochádza k napätiu krku, zlepšujú sa tráviace procesy. Je dôležité, aby ramená ležali na vankúš, hlava sa nekláne dopredu a neklesá. V tejto pozícii je najlepší spánok. Tajomstvo toho, prečo sú nočné mory na chrbte, nie je vôbec pri výbere tejto pozície.

Nočné obavy mužov a žien

Mnohé štúdie naznačujú, že strašné dobrodružstvo v ženských a mužských snoch je odlišné.Ženy častejšie vidia vo sne smrť drahého človeka, znásilnenie, negatívne zmeny vo vzhľade, medziľudské konflikty. Muži "prežívajú" život ohrozujúce situácie, katastrofy (zemetrasenie, záplavy), vojnu, stratu zamestnania. Neúspešné skúšky - bežná téma, tento šok nie je len študentmi.

Prečo často snívajú nočné mory tehotných žien? Čakanie na dieťa je spojené s hormonálnymi zmenami, ktoré vždy ovplyvňujú mozog. Hlavné obavy budúcich matiek - ťažké pôrod, potraty, vznik chorého dieťaťa, únos dieťaťa.

Dieťa má zlé sny

Prečo má dieťa nočné mory? Zlé sny detí sú spojené s obavami, ktoré dieťa často spôsobuje samo. Ich zdrojom môžu byť strašné príbehy - strašidelné staré ženy, čierne domy, cintoríny, pavúky. Syn alebo dcéra sa môžu obávať prechodu na novú školu, starať sa o rodinné konflikty, obávať sa rozvodu rodičov a trpieť smrťou zvieraťa.

Zdroj negatívneho snov u dieťaťa, ako u dospelých, môže byť ochorením, často zlé sny sa stávajú spoločníkmi s vyššou teplotou.Mimochodom, horúci kúpeľ by sa mal odobrať aspoň dve alebo tri hodiny pred podstielkou. Niektoré lieky majú vedľajší účinok, napríklad antidepresíva, antihistaminiká.

Deti nie sú povolené filmy alebo počítačové hry, v ktorých sú scény násilia. Takéto pozemky sa často vracajú k nim vo sne.

Teenager má zlé sny

Prečo nočné mory snívajú každú noc pre teenagerov? Prechodný vek - jedno z najpriaznivejších období pre hrozné sny. Puberty sa vyskytujú, existujú konflikty s učiteľmi, rovesníkmi, rodičmi. Je potrebné vybrať si budúcu profesiu. Psychologická zrelosť vo väčšine prípadov nastáva oveľa neskôr, čo vedie k strachu a skúsenostiam.

Rovnako ako deti, dospievajúci môžu mať z dôvodu choroby zlé sny. Problém môže byť v niektorých liekoch, ich vedľajších účinkoch alebo prerušení liečby. Pre tínedžerov škodlivý nedostatok spánku. Negatívne dôsledky sú možné aj v súvislosti s príliš neskoro večernami, čo aktivuje činnosť mozgu.

Nočné mory a šport

Cvičenie je dobré pre zdravie, účinne podporuje zdravý spánok. Avšak, ak človek preháňa s ťažkým cvičením, nadmerne rád cvičením, prídu k nemu často nočné mory. V žiadnom prípade by sa nemal venovať pred spaním, telo by nemalo dostať vážne zaťaženie tri hodiny pred spaním. Toto platí pre dospelých aj pre deti.

Ale pre zdravý spánok večerné prechádzky sú neoceniteľné. Typy nočného mesta, čerstvý vzduch, zapadajúce slnko - efektívne ukolébavka. Kŕmenie krvi na kyslíku je jasnosťou vedomia. Ak nemôžete chodiť večer, musíte vetrať spálňu. Stuffy izby - jedna z odpovedí na otázku, prečo nočné mory každý deň.

Meditácia podporuje účinnú relaxáciu. Osoba je ponorená do svojho podvedomia, zmierňuje stres a stáva sa vyváženou. To všetko je kľúčom k pohodlnému spánku. Rovnaký majetok má sexuálny styk. Objavy a bozky spúšťajú prúd pozitívnych emócií, ktoré sa môžu premeniť na príjemné sny.

Čo robiť pred spaním

Najkratšia cesta do nočnej mory je emočný šok, prijatý večer. Nemôžete sa obávať a kričať, podvedomie bude v noci vyriešiť znepokojujúce situácie. Je lepšie nenechať na večernú vec robiť veľa vecí, nie robiť škandály. Zdrojom zlých snov môže byť aj nepríjemné rozprávanie po telefóne.

Počítačové hry a sledovanie televízie tiež negatívne ovplyvňujú ľudské sny. Dokonca aj keď nehovoríme o scenároch násilia, krutosti, vĺn, je dostatok magnetických vĺn distribuovaných dosiahnutými výsledkami na zníženie kvality odpočinku. Zmení činnosť mozgu, ktorú môže priniesť negatívny obraz. Z tohto dôvodu sa televízor neodporúča mať v spálni.

Veľmi užitočné na čítanie v posteli. Čítanie dobrých kníh pomáha postupne zaspávať, zaručuje silu spánku. Samozrejme, musíte starostlivo zvážiť výber predmetov, nemali by to byť hrôzy a thrillery.

A nakoniec, boj proti zlým snom, mali by ste starostlivo študovať svoje vlastné postele. Mal by byť čo najpohodlnejší. Dobrý ortopedický matrac, správne zvolená deka a vankúš zníži pravdepodobnosť, že nočné mory budú na minimum.

Dôvody, prečo ľudia majú nočné mory

1.Používanie liekov pred spaním.

2. Použitie omamných látok pred spaním (drogy, tabak, kofeín, alkohol).

3. Zvýšená telesná teplota, horúčka počas choroby, bolesť (svalové napätie, patológia vnútorných orgánov atď.). V mozgu sa objavuje podráždenie, ktoré prispieva k nočnými mámami.

4. Preplnený žalúdok. To je jedna z najčastejších príčin nákazlivých mozgov. Celý deň strávený v práci, keď nie je schopný správne jesť, večer jeme všetko a veľa. Pri spánku s plným žalúdkom vyvolávame mozgovú aktivitu.

5. Časté prebúdzania spôsobené syndrómom apnoe (krátkodobé zastavenie dýchania počas spánku) vyžadujú konzultácie, pozorovanie a liečbu zo strany špecialistov. Ostatné odchýlky a poruchy normálneho spánku možno pripisovať tejto skupine.

6. Stres, depresia, nervové a fyzické preťaženie tela tiež vyvolávajú nočné mory. Napríklad osoba, ktorá bola svedkom nehody, sa zúčastnila nepriateľských akcií, smrťou blízkej alebo známej osoby, finančným kolapsom, problémami v práci, negatívnymi emóciami.Ak sa vám vyskytnú negatívne udalosti, potom je veľmi dôležité nájsť pozitívne stránky. Neberte všetko v čiernom svetle. Pamätajte, že akákoľvek zmena je začiatkom dobrých udalostí.

7. Kreatívni, intelektuálne rozvinutí ľudia často vidia nočné mory v noci. Ak má človek dar predvídavosti, jeho intuícia je vysoko rozvinutá a nočné mory v noci mu ukazujú možný vývoj udalosti. V tomto prípade je hlavnou vecou nie byť strach, ale hľadať prijateľné riešenia problémov.

8. Nepríjemné podmienky spánku. Napríklad dusná miestnosť, nepríjemné postele, zvuky, osvetlenie. Niektoré položky by nemali byť v spálni. Patria sem televízia, počítač, zrkadlá, rituálne predmety, masky. Každý človek má svoje vlastné špeciálne veci, ktoré vytvárajú pohodlie. Alebo naopak, existujú objekty, ktoré sú zdanlivo neškodné, ale pre konkrétnu osobu, ktorá má "strašný" význam.

Páčilo sa vám materiál? Ohodnoťte to a zdieľajte ho v sociálnych sieťach, aby boli vaši priatelia informovaní. Akékoľvek otázky? Opýtajte sa ich v komentároch.

Hlavné dôvody

Ak žena alebo muž vidia nočné mory, musíte čo najskôr zistiť dôvod ich vzhľadu. Zvyčajne vznikajú z nasledujúcich faktorov:

 • stresové situácie, úzkosť a rôzne skúsenosti. Veľmi často sa vyskytujú nočné mory vo sne po tom, čo človek pochoval svojho milovaného alebo príbuzného, ​​ako aj po násilných aktoch, konfliktných situáciách v práci, vo svojom osobnom živote, po rozvode alebo vážnom ochorení. Extrémne udalosti v živote často nepriaznivo ovplyvňujú duševný stav človeka, po ktorom začínajú zlé sny,
 • ak sa v živote človeka plánuje dôležitá a zodpovedná udalosť, v dôsledku ktorej je nervový systém nadšený, vzniká prebytok myšlienok, takže mozog prestane fungovať normálne, človek sa často prebúdza kvôli nočnej mory,
 • počas infekčnej, vírusovej alebo inej choroby sa teplota tela zvyšuje, vedie to k strašným snom,
 • ak sa vo sne sa zdá, že človek, že je potlačený, to niekedy naznačuje výskyt ochorení kardiovaskulárneho systému,
 • prejedanie. Ak vezmete príliš večer, spôsobí to zlé sny. Keď je žalúdok preťažený, nie je schopný pracovať normálne, je ťažké a nepohodlné, tráviaci systém je preťažený, objavuje sa porucha spánku,
 • ak osoba zneužíva alkohol, bude to dôvod, prečo sa často vyskytujú nočné mory. Alkoholické nápoje, najmä ak sú konzumované pred spaním, často vedú k strachu a nespavosti,
 • pri používaní liekov. Niektoré lieky majú rôzne vedľajšie účinky, vrátane narušenia nervového systému, kvôli týmto poruchám sa môžu vyskytnúť zlý sny u žien a u mužov,
 • ťažká fyzická únava, duševné vyčerpanie počas dennej práce. Ak sa človek dostane nadmerne unavený počas dňa, potom nemusí v noci nevyhnutne dobre spať. Často preťaženie vedie k nespavosti a iným poruchám spánku, vrátane nočných mora,
 • nepohodlie v noci. Ak je v noci nepríjemné spať, miestnosť je veľmi vyčerpaná alebo horúca, je nepríjemný zápach, jasné svetlo alebo príliš hlučné, potom to pravdepodobne spôsobí desivé sny pre ženy aj pre mužov.
 • Fajčenie prispieva k hromadeniu toxických látok v ľudských tkanivách, orgánoch a krvných cievach, tieto látky nepriaznivo ovplyvňujú nočný spánok,
 • sledovanie strašidelných filmov, thrillerov a akčných filmov.Ak sa budete pozerať na filmy, ktoré vzrušujú nervový systém v televízii alebo na večeri, prerušia nočný odpočinok,
 • objasnenie vzťahov, škandály, výkriky a prisahanie nepriaznivo ovplyvňujú prácu mozgu, takže by ste nemali začať skandály vo večerných hodinách,
 • psychologická trauma v detstve má negatívny vplyv na podvedomie, ktoré premieňa dlhoročné udalosti na strašné nočné sny.

Ak chcete normalizovať nočný odpočinok, je potrebné najprv pochopiť, prečo sú nočné mory neustále snívať a po nich môžete bojovať.

Spôsoby boja proti zlým snom

Každý muž, muž a žena, chce v noci zdravo spať a získať silu, aby strašné sny nezkazili nočný odpočinok. Čo keby sa každú noc stali nočné mory? Nasledujúce tipy vám môžu pomôcť:

Pre účinnú liečbu a prevenciu nespavosti naši čitatelia úspešne využívajú prirodzené prostriedky novej generácie na normalizáciu spánku, zbavenie sa úzkosti, stresu a chronickej únavy.

Obsahuje jedinečný, patentovaný vzorec, ktorý je mimoriadne účinný a pomáha vám v 97% prípadov.To je jeden z najúspešnejších prostriedkov doteraz.

Zbavte sa nespavosti, stresu a neurózy v 1 kurze!

 • pred spaním si môžete vychutnať teplú kúpeľ, odborníci odporúčajú pridanie aromatických olejov do vody a tiež dať sviečky s príjemnou arómou v kúpeľni.
 • pred spaním je vhodné piť šálku citróna, mäty alebo harmančeka, môžete rozpustiť lyžicu medu v pohári teplého mlieka. Takéto nápoje pomôžu uklidniť, relaxovať a naladiť sa do spánku,
 • nočné pyžamo by malo byť čisté, vyrobené z prírodného materiálu, takže keď spíte, nestláčať telo a neobmedzuje pohyb, oblečenie by nemalo byť príliš tesné a tesné,
 • nedostatok kyslíka sa často stáva dôvodom, prečo nočné mory snívajú každú noc. Preto pred odchodom do postele je vhodné namiesto toho, aby ste sa pozerali na televíziu, vychádzali vonku, na čerstvom vzduchu a tiež vysielali spálňu 10-20 minút alebo viac. Okrem toho počas práce počas dňa musíte tiež vetrať miestnosť tak, aby telo dostalo dostatok kyslíka, to bude kľúčom k dobrému a vysoko kvalitnému nočnému spánku,
 • nie je nutné večer, najmä keď už v posteli premýšľate o zlých udalostiach v živote a neodporúča sa prechádzať zápornou situáciou v hlave z posledného dňa, najlepšie pred spaním, aby ste premýšľali nad niečím dobrým, potom je väčšia pravdepodobnosť, že budete mať dobrý sen,
 • ak sa z nejakého dôvodu často vyskytujú nočné mory, viditeľné udalosti môžu byť po prebudení nakreslené na papieri. Odborníci z oblasti psychológie dokázali, že vďaka kresbe ich nočných mora môžu byť podrobne preskúmané a premýšľať o tom, prečo mali sen. Vďaka tomu je možné pochopiť, čo robiť, aby sa strašné sny už neobjavovali,
 • ak sú nočné mory veľmi často, alebo dokonca každý deň, potom ich nemusíte skrývať od iných ľudí, naopak, bude vhodné diskutovať o nich s príbuznými alebo priateľmi. Počas tejto diskusie môžete pochopiť, čo znamenajú alebo čo snívalo,
 • športové aktivity a mierne cvičenia sú veľmi užitočné, vďaka nim môžu zlé sny prestať snívať,
 • počas nočného prebudenia po zlom spánku, musíte premýšľať nad niečím dobrým a príjemným, takéto myšlienky vám pomôžu uspieť rýchlo,
 • nejeďte príliš vysoko kalorické jedlá vo večerných hodinách,
 • Ak sa človek pokúsil mnohé spôsoby, ako sa zbaviť zlých snov, ale stále sa vyskytujú, keď spíte, potrebujete kontaktovať psychoterapeuta, ktorý vám pomôže zistiť dôvod, prečo sa deje nočné mory a tiež ich pomôže odstrániť.

prevencia

V prípade, keď človek často v noci často vidí strašné vízie a nie je jasné, čo ženy snívajú o tom, že majú mužské nočné mory, môžete vykonávať jednoduché preventívne opatrenia a zmeniť svoj životný štýl. Psychológovia a lekári vykonali rôzne štúdie a zistili, že je veľmi jednoduché zabrániť zlým snom. Čo robiť? Takéto odporúčania pomôžu:

 • namiesto sledovania televízie vo večerných hodinách je lepšie vyzdvihnúť zaujímavú knihu, čítať ju pol hodinu alebo hodinu, vďaka ktorej sa nervový systém uklidní. Nemali by ste si však vybrať detektívi alebo knihy s napätým sprisahaním, je lepšie čítať príbehy, vedecké články alebo akúkoľvek inú literatúru, ktorá bude praktická a užitočná.
 • ak nie je žiadna túžba čítať príbehy, nemali by ste sledovať filmy v televízii, ktoré majú epizódy násilia, krutosti alebo hrôzy,
 • večer nemusíte hrať počítačové hry, dráždia nervový systém a často vedú k zlým snom,
 • pred spaním si musíte naladiť niečo pozitívne, pamätajte si príjemné zážitky zo života, dobré epizódy,
 • večer by ste nemali vyháňať emócie, nadmerne sa smiať, musíte sa skôr uklidniť a relaxovať,
 • nie jesť pikantné a mastné jedlá vo večerných hodinách, pretože keď spíte, budú vyprovokovať zlé sny,
 • je vhodné, aby ste sa dostali do postele skoro, najneskôr do 22:00 hod., pretože práve v tomto čase ľudské telo začne intenzívne produkovať melatonín, takže môžete dostať dosť spánku a získať silu len od tohto času,
 • keď spíte, je lepšie to urobiť na chrbte. Mnohí experti súhlasia s tým, že držanie tela na zadnej strane umožňuje všetkým vnútorným orgánom relaxovať, v tejto polohe chrbtica úplne spočíva, má priaznivý vplyv na mozog.

Zlé sny u detí

Existujú rôzne dôvody, kvôli ktorým deti môžu mať strašné sny. Čo ak sa to stane?

 1. Je potrebné počúvať sťažnosti dieťaťa, možno že rodičia mu nedávajú dostatočnú pozornosť, alebo má vážne problémy v škole.
 2. Nie je potrebné rozprávať o svojej dcére alebo synovi strašné rozprávky, zastrašiť a dať hororové filmy na čítanie, to má škodlivý vplyv na psychiku a vedie k porušeniu nočného odpočinku.
 3. Krutosť v rodine alebo medzi priateľmi často vysvetľuje strašné sny, ktoré vznikli. Ak mama a otec často prisahajú alebo dokonca bojujú, potom na podvedomej úrovni, negatívne emócie sa vyčerpávajú v noci vo forme nočných múrov.
 4. Keď sa dieťa ešte nenarodilo a bolo v materinskom žalúdku, mohol prekonať nervový stav a duševnú nerovnováhu, čo môže nastať, ak je dieťa staršie ako 3 roky.
 5. Nadmerná únava a ťažké zaťaženie môžu viesť k porušeniu nočného odpočinku. Rodičia by mali premýšľať, čo robiť, aby uvoľnili svojho syna alebo dcéru emocionálne alebo fyzicky.
 6. Ak je dieťa príliš citlivé a zraniteľné, potom môže mať poruchu spánku, v takom prípade rodičia nebudú môcť pomôcť dieťaťu, budete sa musieť poradiť s kvalifikovaným psychológa.

symptomatológie

Keď zlé sny prídu zriedka, niekedy to súvisí s nervovým rozpadom, šokom, stresom, alebo dokonca sledujete hororový film pred spaním.Ak sa však nočné mory neustále prenasledujú, snažia sa niekoho upozorniť na niečo, napríklad o prítomnosti vážnej choroby. Toto je obzvlášť výrazné v prípadoch, keď sa celý sen alebo nejaká udalosť v ňom opakuje.

Napríklad v Anglicku sa človek sťažoval lekárom, že kedysi mal nočnú moru o tom, že umieral z rany nôžou v žalúdku. Potom k nemu prišiel strašný sen každý večer, niekedy sa modifikoval, ale podstata zostala rovnaká. Po niekoľkých mesiacoch onkológovia diagnostikovali rakovinu pankreasu.

Zlé sny prichádzajú k osobe nielen s vážnou chorobou, ale aj v prípade malej indispozície, napríklad zima alebo chrípky. Psychológovia a somnológovia sa snažia identifikovať vzťah medzi strašnými udalosťami vo víziách a skutočnosti, ale táto veda ešte nebola skúmaná, nie je vždy možné vyvodiť správne závery.

Psychológia nočnej mory

Odborníci, ktorí odpovedali na otázku, prečo snívajú nočné mory, spomínajú emocionálny stav pacienta. Zlé sny idú ruka v ruke s finančnými, psychologickými alebo fyziologickými životnými ťažkosťami.

Často sa vyvíjajú nočné mory z dôvodu neschopnosti realizovať sa v profesionálnej sfére.V takýchto prípadoch je snovový plot úzko spojený s prácou a môže sa opakovať takmer nezmenený.

Predškolský vek

Dieťa má nočné mory vďaka tomu, že má vysoký prah citlivosti. Živé negatívne dojmy, úplný nedostatok priateľov, urážky medzi rovesníkmi a hádky o silných rodičoch môžu spôsobiť hrozné sny.

V dysfunkčných rodinách, kde sa podvod a fyzické tresty považujú za normu, nočné mory detí pravidelne snívajú. To isté sa dá povedať o deťoch v sirotincoch.

Jediná vec, ktorú rodičia potrebujú, je poskytnúť svojmu dieťaťu stabilnú a benevolentnú atmosféru v rodine, byť pozorný voči svojim strachom a venovať pozornosť tomu, ako dieťa komunikuje so svojimi rovesníkmi. Veľmi čoskoro sa mu v noci stanú strašné sny a s tvorbou nervového systému tento syndróm úplne zmizne.

prepracovanie

Vyskytuje sa u detí a dospelých. Často sa prejavuje u detí vo veku 2-4 rokov, keď niekedy nie je potrebné spať. V dôsledku toho sa dieťa večer veľmi unaví, čo sa prejavuje v snoch.

Práca nad prácou u dospelých je hlavne spojená s dennými skúsenosťami a nevyriešenými problémami, ktoré sa človek podvedome snaží vyriešiť počas pokoja. To isté sa vyskytuje, keď ide o ťažkú ​​únavu, spojenú so zmenou scenérie, napríklad pri pohybe.

Depresia a stres

Veľké množstvo stresových situácií počas dňa je bežnou príčinou nočných mora. Ide o profesionálny syndróm hasičov, lekárov, príslušníkov orgánov činných v trestnom konaní alebo záchranných služieb.

Ale iné príčiny vzniku depresie môžu spôsobiť vzhľad strašných snov. Každá osoba, ktorá je v stave silných duchovných zážitkov, stráca pokoj v deň aj v noci, pretože sa nevedome snaží nájsť východisko z tejto situácie. Táto situácia vytvára emočný stres, ktorý sa mení na nočné mory.

Pochopiť ich problémy a vrátiť mier do života pomôže terapeutovi, chráni sa pred zdrojmi neustáleho stresu. Bez špeciálnej terapie sa vrátia zlé sny každú noc.

Rôzne choroby

Choroby vnútorných orgánov spôsobujú nočné mory, bez ohľadu na to, či o nich vie alebo nie. Spravidla sú sprevádzané ďalšími príznakmi ako:

Ak sa niekoľko dní necítite dobre a zároveň začnete snívať nočné mory, mali by ste sa obrátiť na svojho lekára a podstúpiť úplné preventívne vyšetrenie.

Odpočívajte v nevhodných podmienkach

Spať do postele by mali sprevádzať určité rituály, vrátane týchto a príprava komfortných podmienok. Jasné svetlo, hlasná hudba, vyčerpaný vzduch, vonkajšie zápachy atď. Môžu narušiť proces zaspávania. V normálnych situáciách takéto nepríjemnosti vedú k poruchám spánku a niekedy k častým nočnými mámami.

Staroveké učenie tvrdí, že zlé sny pochádzajú z negatívnej energie. Vysvetľujú nočné vízie nesprávnemu umiestneniu postele, zlému vyzdobeniu miestnosti alebo negatívnej arii samotnej postele. V niektorých prípadoch, vybavenie miestnosti podľa Feng Shui alebo podľa iného učenia pomáha mať pokojný spánok. Vedci však zatiaľ nedokázali poskytnúť vedecké vysvetlenie tohto javu a majú sklon veriť, že samozvaním je vinník.

Má zlé návyky

To zahŕňa nielen fajčenie, zneužívanie alkoholu a užívanie drog,ale aj fascináciu tonických nápojov na báze kofeínu, dlhodobých liekov a iných negatívnych faktorov, ktoré zničia telo zvnútra. To všetko udržuje nervový systém vo vzrušení a v noci sa neuvoľňuje. Toto je najjednoduchšie vysvetlenie, prečo sú nočné mory po záchvate.

Drevené sny vidia mladé matky, ktoré udržiavajú energiu s dostatočným množstvom kofeínu a sú stále stresované súčasne. Ak sa takýto príznak začal objavovať, telo vysiela signál, že je čas prestať a prehodnotiť svoj životný štýl, nájsť harmóniu so sebou.

Výhody a poškodenie nočných mora

Tradične sú nočné mory len škodlivé, pretože narúšajú bežný oddych, vystrašujú spánok a niekedy ho dokonca prenasledujú v reálnom živote v spomienkach. Ukázalo sa však, že v niektorých prípadoch je užitočné vidieť zlý sen, pretože psychologický "reset" pomáha odhodiť záťaž skúseností a prežiť stresujúce momenty v živote.

Pozitívne stránky strašných snov zahŕňajú:

 • Osobný rast, ak vízia prichádza v rozhodujúcom momente života a pomáha prežiť to.V tomto prípade samotný sen môže byť v celej svojej dĺžke ohavný a vedie k neočakávanému víťazstvu pre spánku nad ťažkosťami.
 • Výsledok negatívnych emócií môže zmierniť nervový systém. Aj keby ste sa museli prebudiť uprostred noci, ráno bude človek odpočívať a plný síl, pretože všetky nahromadené negatívne emócie zmiznú.
 • Nočné mory v niektorých prípadoch pomáhajú realizovať skrytý problém v určitej oblasti života. Keď to pochopíme, človek pochopí ťažkosti v skutočnosti.

Ale to všetko má zmysel, ak zlé sny prídu zriedka. V prípadoch, keď nočné mory každú noc mučia spánok, dochádza k nespavosti, osoba sa stáva nervóznou, podráždenou a dochádza k výraznému zhoršeniu zdravia. Samozrejme, v tomto prípade strašné sny prinášajú len škody.

Príčiny nočných mora podľa veku

V rôznych vekoch majú tie isté sny iný význam. Čím starší je vek, tým častejšie sa človek zaujíma, čo sú nočné mory. A to je správne, pretože v detstve sú zlé sny riadené emóciami, v dospievaní - tvorba hormonálneho zázemia a len v dospelosti existuje schopnosť racionálne pristupovať k dekódovaniu nočných vízií.

Zlé sny v dieťati

Detské nočné mory sú spojené so silnými dojmami, strachmi, ktoré dieťa spôsobuje v sebe alebo s pomocou iných detí. Dobrá fantázia povzbudzuje vynájsť rôzne strašidelné príbehy alebo dať zvláštny význam bežným prírodným javom.

Okrem toho sú nočné mory u detí spojené so stresom. Dôvody sú rôzne:

 • Choď do inej školy
 • Časté hádky rodičov
 • Príprava na návštevu lekára.

Úlohou rodičov v takýchto situáciách je snažiť sa čo najlepšie ubezpečiť dieťa, dať mu pozitívny postoj a zachovať pokojnú emočnú atmosféru v rodine.

Tretím dôvodom hrozných nočných videní je ochorenie sprevádzané horúčkou, liekom.

Zlé sny sny

Prechodný vek je pre každého človeka a jeho rodinu ťažkým obdobím, pretože počas tohto obdobia sa stáva ťažké udržať emócie pod kontrolou, zvyšujú sa prípady hádky s príbuznými a rovesníkmi. Situáciu komplikuje skutočnosť, že počas puberty, keď sa dospievajúci snaží pochopiť sám seba, musí urobiť seriózny výber svojej budúcej profesie.Nedostatok dostatočnej psychickej vyspelosti vedie k nesprávnym rozhodnutiam, obáva sa, že nesprávna voľba bude mať negatívny vplyv na zvyšok vášho života.

Zlé sny v adolescentoch odrážajú všetky svoje obavy, starosti a sú tiež výsledkom pretrvávajúceho emočného stresu. Najlepšia vec, ktorú môžu rodičia urobiť, je dieťaťu jasne povedať, že urobia akékoľvek rozhodnutie, ktoré urobí, podporí ho vo všetkých svojich podnikoch. Ak sa v rokoch skúšok začali snívať nočné mory, je potrebná naliehavá emočná úľava - víkendy strávené nie v učebniciach, ale s priateľmi vonku v aktívnych hrách alebo v rodinnom kruhu, budú pozitívne ovplyvňovať meniaci sa organizmus a pomôcť vyrovnať sa s obavami.

Zlé sny u dospelých

Dospelí liečia strašidelné sny inak. Racionálne myslenie vám umožňuje rýchlo určiť príčinu zlých snov, či už sledujúc horor v noci alebo veľké množstvo stresu v živote.

Nočné mory sú počas tehotenstva najvýraznejšie. Toto je obdobie, keď je žena najviac vystavená vonkajšiemu negatívnemu vplyvu, podporovanému zmenou hormonálnych hladín a veľkým počtom obáv, ako je ťažké pôrod, narodenie chorého dieťaťa a pravdepodobnosť potratu.Bohužiaľ, veľa ľudí nerozumie tomu, že očakávané matky potrebujú podporu ako nikdy predtým a nevenujú pozornosť stavu tehotnej ženy.

Ak sú každodenné nočné mory a ohrozujú zdravie matky a jej dieťaťa, mali by ste kontaktovať svojho psychológa o pomoc a piť ľahké sedatíva byliniek pred spaním.

Denné nočné mory

Keď sa spýtate, prečo nočné mory snívajú každú noc, ľudia si nemyslia, že dôvod spočíva v nesprávnej príprave na spánok. Prejedanie, nepríjemný matrac, nekvalitná posteľná bielizeň - to všetko vedie k nepohodlnosti a zlým snom.

Aby ste sa zbavili nočných mora, odporúčame vám prijať niekoľko opatrení, ktoré podporujú dobré sny:

 • Posledné jedlo najneskôr 3-4 hodiny pred spaním,
 • Krátka prechádzka na čerstvom vzduchu 30 minút pred zvyškom,
 • Teplá relaxačná vaňa s éterickými olejmi uľahčí spánok,
 • Bylinný sedatívny čaj pomáha normalizovať činnosť CNS,
 • Vetranie miestnosti obohatí vzduch o kyslík,
 • Spánok sa najlepšie robí v tichu alebo s tichou, príjemnou hudbou,
 • Odmietanie sledovať hororové filmy pred spaním.

Ak všetky tieto opatrenia nepomohli a hrozné sny naďalej trápia osobu každú noc, mali by ste sa poradiť s lekárom a skontrolovať možnosť vývoja patologických procesov v tele.

Riešenie problémov popoludní

V prípadoch, keď nočné mory nie sú sprevádzané deštruktívnymi procesmi a nie je s nimi možné sami sa s nimi vyrovnať, je dobré vyskúšať niekoľko techník na riešenie zlých snov za denného svetla:

 • Vyjsť zo stresu na vlastné, napríklad dlhý odpočinok, návrat do svojho obľúbeného koníčka, seba-starostlivosť,
 • Diskusia o strašných snoch s blízkymi, možno spoločne nájsť príčinu problému,
 • Zvýšte sebavedomie,
 • Vysvetlenie snov a vypracovanie iného scenára, čo vedie k pozitívnemu ukončeniu nočnej mory.

V niektorých prípadoch pomáhajú psychoterapeuti pri riešení obáv. Kombinovaná terapia, pozostávajúca z pravidelných rozhovorov a užívania ľahkých sedatív, vám umožňuje upokojiť emócie a pozrieť sa na situáciu s čerstvým vzhľadom.

Nočné mory: dobré alebo zlé?

Nočné mory považujú za desivé, desivé ľudské sny.Podľa vedcov je to výsledok našej mozgovej aktivity, ktorá dôrazne bojuje proti negatívnym emóciám, stresom alebo konfliktom.

Podľa ich názoru môžu občas vidieť nočné mory dokonca užitočné, pretože neutralizujú nepríjemné pocity nahromadené v reálnom živote.

Je pre nás ťažké veriť, ale "prezeranie" hrozného snu by malo viesť k psychickému "resetu", zneužitiu vedomia, odvrátiť pozornosť od skúseností, ktorým čelíme počas dňa.

Aký by mohol byť ich prospech pre osobu?

 1. Doprevádzanie zlomu v živote (spánok spojený s prekonávaním prekážok, prekážkami, víťazstvom vo sne, riešením ťažkej / nerealistickej úlohy - naznačte svoju vnútornú silu a presvedčte sa o schopnosti riešiť problém). Takéto sny symbolicky reprezentujú váš prechod na ďalšiu fázu vývoja, potvrdzujú váš osobný rast.
 2. Vyprázdnenie nervového systému, nárast negatívnych emócií (rozčuľovanie, hnev, podráždenie, nespokojnosť) po rozlúčení, strate milovanej osoby, zmeny v pracovných podmienkach. "Pozeranie" nočných mora (podľa odborníkov) v tomto prípade pomáha dosiahnuť emočnú rovnováhu, dosiahnuť rovnováhu medzi pozitívnymi a negatívnymi emóciami.
 3. Označenie skutočného problému, ktorý sme z nejakého dôvodu nevšimli alebo nedávajú dôležitosť. Nočné mory sa stávajú akýmkoľvek "upozornením", motívom zamerania pozornosti na jednu alebo na druhú stranu vášho života.

Negatívne "sny"

Zároveň je pre obyčajnú osobu ťažké akceptovať výhody nočnej mory. Zlé sny môžu spôsobiť predčasné prebudenie a následne spôsobiť nespavosť.

Pamätá sa na nich dlho a prináša úzkosť neznámym a nevysvetliteľným v našich životoch. Ak sa nočné mory opakujú pravidelne, stávajú sa zdrojom nedostatku spánku, zlej nálady a pohody, ktoré sa prejavujú počas dňa.

Čo spôsobuje nočné mory?

Hrozné sny čelia ľudia rôzneho veku, národnosti a náboženstvá, z rôznych spoločenských vrstiev, bez ohľadu na ich stav a hmotný stav. Všetky z nich pravidelne (a často niekomu) majú nočné mory.

A zdá sa, čo by mohlo byť spoločné medzi nimi? Moderní špecialisti zistili niekoľko všeobecných príčin "desivých" snov:

Vek detí

Veľmi často hrůzy detí snívajú o tom, že majú vysoký prah citovej citlivosti.

Dôvody na vznik hrozivých snov v detstve môžu byť časté hádky rodičov (vrátane v noci), absencia priateľov alebo dokonca negatívny postoj vrstevníkov k dieťaťu, fyzické tresty, podvod. To všetko vedie k vzniku emočnej traumy.

Stres / depresia

Stresujúce štáty tiež často spôsobujú opakujúce sa nočné mory. Psychológovia ju definujú ako priamu súvislosť medzi takými psychologickými stavmi a strašnými snami.

Mozog človeka, ktorý je pod stresom alebo depresiou, nezostáva ani vo sne - podvedomie pokračuje vo vyhľadávaní "výjazdu" z bludného kruhu okolností.

Silný emocionálny šok sa môže zmeniť na nočné mory: ak sa stanete účastníkom nehody, nehody, svedectva násilia alebo šikanovania, potom s najväčšou pravdepodobnosťou narazíte na "pokračovanie týchto hrůz" počas nočného odpočinku.

Existuje tiež stabilná koncepcia "posttraumatického stresu", ktorú odborníci najčastejšie pozorujú u ľudí, ktorí sa vrátili z bojových zón.

U mimoriadne citlivých osobností môžu nočné mory dokonca vystupovať pred sledovaním thrillerov, akčných filmov alebo filmov hororu pred spaním.

Tiež nepríjemné opakujúce sa akcie (nekonečná práca, pravidelná komunikácia s nepríjemnými ľuďmi) ​​môžu tiež spôsobiť stres alebo depresiu a následne strašné sny.

Zdravotné problémy

Príčinou nočných múrov môže byť nielen psychologický stav osoby, ale aj zlé zdravie, zistené alebo ešte nevysvetlené ochorenia vnútorných orgánov.

Pravdepodobnosť nočných mora je v takýchto prípadoch vysoká, ak osoba trpí bolesťami hlavy, stúpaním telesnej teploty, nadmerným podozrením, neurózou alebo hladom v kyslíku. Dýchacie zlyhanie počas chrápania môže tiež viesť k vzniku "strašidelných obrázkov".

Zlé podmienky spánku

Externé podnety: jasné svetlo, blikanie, hlasité zvuky, hudba, nedostatok vzduchu - premeniť na sny v prehnanej podobe, vrátane obsahu "strašidelného".

Jednou z možností príčin negatívnych scén v snoch môže byť aj nesprávne umiestnenie / umiestnenie lôžka! Je potrebné zmeniť usporiadanie lôžka alebo jednoducho prejsť na iné postele, nočné mory môžu ustupovať.

Kreatívny charakter

Predpokladá sa, že nočné mory sú sny tvorivých jedincov častejšie než iné, pretože sú citlivejšie voči vonkajšiemu svetu a hlboko zažívajú to, čo sa deje.

Niekedy sú ľudia "tvorivosti" schopní predvídať vo sne nástup negatívnych následkov akýchkoľvek akcií v skutočnosti. Drevené sny v takýchto prípadoch pôsobia ako akési varovanie.

Zdravý životný štýl a relax

 1. Pred odchodom do postele urobte niečo pre seba: kúpať sa, piť teplý harmanček čaj alebo mlieko s medom.
 2. Aby ste sa zbavili nepríjemných snov, prechádzali vonku, vysielali miestnosť alebo spali s otvoreným oknom, pomôžte perfektne.
 3. Stredné športy a cvičenie pomôžu zmierniť napätie, vyčerpanie, znížiť úzkosť.

 1. Používanie kresliacej terapie - kreslenie jednotlivých častí nočnej mory a pridávanie jasných farieb do "obrázka", pridávanie pozitívnych prvkov (slnko, úsmevy atď.),
 2. Použitie niektorých prvkov z jogy (napríklad dýchacie cvičenia s pokojnou hudbou).

Hľadanie a riešenie problémov pri prebudení

 1. Hľadanie cesty zo zložitých situácií, hľadanie interných alebo externých zdrojov, aby ste sa dostali von zo stresu.
 2. Diskusia o nočnými mormami s príbuznými a príbuznými - bočný pohľad môže pomôcť pri identifikácii / riešení problému.
 3. Posilnite sebavedomie.
 4. Ak ste uprostred nočnej mory, "preprogramujte" sami seba na pozitívny výsledok spánku.

Ak sa strašné sny znovu objavia aj po prijatí opatrení uvedených vyššie, najlepším riešením by bolo hľadať pomoc od lekára.

Bez ohľadu na dôvody, prečo máte nočné mory, želáme vám ich rýchle odstránenie, sladké sny a dobrý odpočinok v noci a vo dne!

Prečo nočné mory noc

Príčiny nočných múrov môžu byť rôznorodé vo svojej kategórii alebo hlbokej perspektíve. Takže sú sny spôsobené zmenami v metabolizme kvôli vydarenej večeri alebo nadbytku sladkých a korenených jedál, keď mozog zvyšuje aktivitu celého tela, aby sa vstrebával. Niektoré lieky majú podobný účinok, takže ak máte záchvaty nočných obáv, musíte povedať svojmu lekárovi, aby zmenil liečbu.

Alkoholické a omamné látky môžu poskytnúť nielen upokojujúci účinok, ale aj aktivovať nervový systém, ktorý vedie k nočným márnym parcelom. Zvlášť sa to často deje na pozadí abstinenčných príznakov.

Psychologické spektrálne poruchy, ako sú depresívne reakcie, PTSD, zvýšená úroveň úzkosti, záchvaty paniky, paranoia a iné, majú na zozname príznakov strašné sny. V prípade posttraumatického syndrómu budú sny obsahovať pozemky s traumatickou situáciou, nadmernou nervozitou, možnými možnosťami budúcich obáv. Bolo zaznamenané, že nedostatok spánku tiež vyvoláva výskyt nočných mora - v takýchto prípadoch sa všetko rýchlo odstráni niekoľkými zasadnutiami spánku.

Akékoľvek silné emocionálne zážitky sú pre telo stresujúce a zvyčajne nie je dostatok času a prostriedkov na ich spracovanie. Preto sú nočné mory často cestou k psychiky, aby spracovali prijaté silné informácie a vyradili z bežného rytmu. To môže zahŕňať hádky, škandály, nehody, ako aj narodenie dieťaťa, svadbu, nečakané prekvapenie.

Nezáleží na tom, ako sú namaľované silné emócie - pretrepávajú nervový systém, takže ľudia čudujú, prečo začínajú snívať zlé sny na pozadí ostrých pozitívnych zmien, je celkom pochopiteľná. Akékoľvek emócie potlačené v priebehu dňa vedú k nárastu vnútorného stresu, ktorého potreba relaxácie realizuje psychika cez nočné mory. Nezáleží na tom, čo ste zadržali, a to ako hnev, tak objímanie môže viesť k hroznému spánku - je dôležité iba to, aké úsilie vynaložené na obmedzenie je dôležité a čím viac je to, tým horšie je sprisahanie.

Organické mozgové lézie dávajú nočné mory, ktoré nie sú zasúvateľné psychoterapiou a sedatívami - tu potrebujete komplexnú liečbu prvej choroby. Môže to byť hladovanie kyslíkom alebo hypoxia, nádory mozgu, trauma, infekčné a zápalové ochorenia, intoxikácia. S častými opakovanými nočnými mormami by ste mali konzultovať so svojím lekárom (terapeut, neuropatológ, psychiatr) vylúčenie vážnej biologickej patológie.

Okrem interných a psychologických momentov vonkajšie okolnosti môžu spájať spánok.Takže teplota miestnosti (studená alebo teplá), neplodnosť alebo plnosť s nepríjemnými alebo akustickými zápachmi aktivujú nervový systém, aby sa človek zobudil. Ide o ochranný mechanizmus, ktorý má viesť k bdelosti pri zhoršovaní podmienok prostredia.

Napríklad trápnosť môže byť signálom, že kyslík trvá a jednoducho sa nemôže zobudiť. Nevhodná posteľ, prítomnosť omrviniek, vonkajšie zvuky alebo jasné osvetlenie môže zhoršiť kvalitu spánku a v kombinácii s nestabilitou emócií vedie k nočným mámam. Pre ľudí s pohyblivou organizáciou nervového systému, jeho citlivosťou a celkovým dojmom sa nočné mory vyskytujú na pozadí večerných skúseností. Sú to hororové filmy, hororové príbehy, novinky o vraždách a katastrofách, ako aj iné podobné momenty.

Ako sa zbaviť nočných múrov

Ak sa vo vašom nočnom živote objavia nočné mory, stojí za to začať najjednoduchšími metódami - zlepšiť podmienky spánku. Je potrebné dbať nielen na pohodlie postele, jeho ortopedické a čisté, ale aj na celkovú situáciu, vrátane svetla, zvukov, teploty a množstva kyslíka.Upravte nastavenia všetkých miniaplikácií nastavením nočného režimu na potlačenie modrého svetla alebo úplné odstránenie niekoľkých hodín pred spaním. Sledujte svoje večerné návyky. Patrí sem čas prijatia a množstvo potravín, alkoholu, kávy, liekov a nikotínu, ako aj niektoré lieky.

Teraz existuje veľa produktov a príslušenstva na zlepšenie spánku - používajte ich. Patria medzi ne aromatické lampy s upokojujúcimi olejmi, zvukové nahrávky určené na harmonizáciu emočného prostredia, rôzne nočné svetlá, ktoré napodobňujú prírodné zdroje svetla (táborák, sviečky). V telefóne môžete stiahnuť programy zvuku a zvuku na zaspávanie a ak sú nočné mravy vyvolané neočakávanými zvukmi, môžete si naplniť zátky do uší.

Naučte sa relaxovať a počas dňa pomôže vyhnúť sa akumulácii nervového napätia a zlepšiť stav nervového systému. Rôzne praktiky z jogy, meditácie, vizualizácie, ako aj techniky dýchania, ktoré pomáhajú stabilizovať emocionálny stav, umožňujú rozvoj spokojnosti.Preto môžete celý deň regulovať svoj stav, upokojiť ho pred spaním, a dokonca aj keď sa zobudíte z inej hrôzy, môžete sa rýchlo zotaviť. Okrem pasívnych a kontemplatívnych sedatívnych cvičení zahŕňa aj fyzickú aktivitu - pomáha to zmierniť nadmerný stres nahromadený počas dňa. Ideálnou voľbou by bola večerná návšteva bazénu, kde sa z dôvodu fyzickej námahy vyskytnú nahromadené emócie a všeobecná fyzická relaxácia nastane kvôli vode.

Vytvorte spánok rituál, ktorý vyžaduje dodržiavanie časových rámcov a špecifických sekvencií. To pomôže vašej psychike uklidniť a vyčistiť priestor vopred. Usporiadajte príjemnú hodinu pred spaním - nechajte čas na vaše sny, rozhovory s príjemnými ľuďmi a príjemné pomalé hodiny. Kreativita a sledovanie príjemných filmov, kúpať sa s uvoľňujúcimi olejmi a prechádzať večerný park bude robiť. Môžete si usporiadať upokojujúce večere pri sviečkach, bez gadgetov, s bylinkovými čajmi alebo teplým mliekom.

Liečba je indikovaná po stanovenej základnej diagnóze.Ak sú nočné mory spôsobené nádorom, je indikovaná plánovaná operácia, ak spôsobuje poruchu depresívneho spektra, predpísané sú antidepresíva, na stresové poruchy sú indikované lieky proti úzkosti. Ide o extrémne prípady a väčšinou hrozné sny vyvolávajú zvyšujúce sa úrovne stresu, takže hlavná činnosť by mala byť zameraná na boj proti nej. Môžete nezávisle identifikovať hlavné stresové faktory vo svojom živote a pokúsiť sa ich odstrániť, niekedy za to musíte formátovať všetky svoje štýly myslenia a vnímania.

V prípade ťažkých situácií alebo následkov traumatických situácií, ak nemáte dostatok vlastných zdrojov a príležitostí na pochopenie a zmenu situácie vo vašom živote, možno budete musieť pracovať so špecialistom. Zvyčajne psychoterapeut pracuje v súvislosti s predmetom snov, ale ak nie sú spojené s bezprostrednými životnými udalosťami, potom sú postihnuté aj iné oblasti.

[zbalenie názvu = "Zdroje:" active = "false"]
 • http://www.syl.ru/article/153037/new_pochemu-snyatsya-koshmaryi-pochemu-postoyanno-snyatsya-koshmaryi
 • http://voprosy-pochemu.ru/pochemu-snyatsya-koshmary/
 • http://plohojson.ru/problemy/osnovnye-prichiny-pochemu-snyatsya-koshmary-kazhduyu-noch.html
 • http://spokoiniison.ru/bolezni-sna/pochemu-snyatsya-koshmary
 • http://otvetprost.com/715-pochemu-snyatsya-koshmary.html
 • http://psihomed.com/nochnyie-koshmaryi/
[/ zbalenie]

Sledujte video: Zoci voci - Strateny (stará verzia (bez verzie klipu))

Zanechajte Svoj Komentár